Return

سلام به همه ی شما دوستان عزیز. خب بالاخره قضیه ی انتخابات با همه ی ماجراهاش به پایان رسید و احمدی نژاد که شاید کسی فکرشو نمی کرد رئیس جمهور شد. این همه پرشین بلاگ تبلیغ دکتر معین رو کرد آخرش هم هیچی به هیچی. حالا بگذریم. من قرار بود تا وبلاگهایی که فیلتر شده بودند از فیلتر در نیان ننویسم ولی به سه دلیل دوباره شروع به نوشتن می کنم:

1- دوستانی که وبلاگشون فیلتر شده بود و دوست داشتند هنوز هم بنویسند وبلاگ جدید خودشون را ایجاد کردند و مشت محکمی بر دهان اسکتبار کوبیدند!

2- دوستان عزیز و همیشه همراه، به من گفتند که ننوشتن فایده نداره (مخصوصا تو این اوضاع) و اگه میخوای افه ی مرام و معرفت بیای چاره اش این نیست!

3- دلم خیلی برای پرشین بلاگ تنگ شده بود و حسابی هوس پست نوشتن کرده بودم!

خلاصه اینکه بازم مجبورید که مطالب بد و چرت و پرت بنده رو بخونید. این نکته رو هم بگم که آرشیو من هم فعال شد!

مطلب این بار شامل دو بخش می باشد: بخش اول معرفی گروه Scheitan و آخرین آلبوم آنها به طور مختصر و مفید. بخش دوم هم یک مصاحبه با گروه Lacrimas Profundere هستش.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Scheitan Logo

Current Line-up:

Oskar Karlsson - Guitar, Bass, Drums
Pierre Tornkvis - Guitar, Vocals, Bass
Lotta Högberg - Vocals (On Nemesis)
Goran Norman - Keyboards (On Nemesis)

گروه شیطان یک پروژه ی بلک متال بود که توسط Pierre Tornkvis و OskarKarlsson شکل گرفت. در ابتدا آنها فقط یک تراک ضبط کرده بودند تا به وسیله آن بتوانند یک Label مناسب برای خود پیدا کنند که مسئولیت نشر آثار آنها را به عهده بگیرد. این امر میسر شد و کمپانی آلمانی Invasion Records این مسئولیت را بر عهده گرفت و دو آلبوم اول آنها که در سبک Black Metal بود را منتشر کرد. (لازم به ذکر است که این دو آلبوم به نظر اکثر منابع Black Gothic Metal می باشد) پس از این دو آلبوم همان طور که در سایت معروف MYRRTHRONTH (که یکی از DataBase های بزرگ بلک متال می باشد) اشاره شده است سبک کاری گروه عوض شد. علاوه بر این تغییر در سبک کاری Label گروه نیز عوض شد و Century Media جایگزین کمپانی قبلی شد. دو عضو جدید به گروه اضافه شدند تا آلبومی جدید با سبکی تغییر یافته را ایجاد کنند. آلبومی که سبک آن به نظر من Melodic Death Metal است. این آلبوم Nemesis نام دارد و در سال 1999 منتشر شده است. گوش دادن به این آلبوم را به علاقمندان سبکهایDeath Metal ، Black Metal ، Heavy Metal توصیه می کنم.

Nemesis - Cover Front

سبک جدید گروه دقیقا برخاسته از Melodic Death Metal خاص کشور سوئد است که گروههای بزرگی از این کشور (که قبلا به یکی از آنها پرداخته ام) در این زمینه فعالیت می کنند. این آلبوم تقریبا آلبومی کوتاه مدت است که Total Time آن 33 دقیقه و 56 ثانیه می باشد که نسبت به اکثریت آلبومها کوتاه می باشد. در این آلبوم که 9 تراک دارد کوتاه بودن 7 تا از تراکها و بلند بودن 2 تای دیگر قابل توجه است. طول هر تراک از آن 7 تا شاید به نصف مدت آن 2 تراک هم نرسد و جالب تر اینجاست که سبک تراکهای کوتاه مدت Melodic Death Metal و سبک 2 تراک بلند مدت Gothic Metal است. می بینیم که در این آلبوم هم آثار Gothic دیده می شود با این تفاوت که در دو آلبوم اول وکال همواره مرد بوده (حتی در قسمتهایی که Gothic بود) ولی در این آلبوم با توجه به حضور Lotta Högberg نقش وکال در تراکهای Gothic را او به عهده گرفته است.

---------------------------------------------------------------------------------------------

مصاحبه با Oliver Nicolas Schmid گیتاریست گروه Lacrimas Profundere :

Lacrimas Profundere Logo

س) در ابتدا از شما خواهش میکنم که اطلاعات مختصری در مورد تاریخچه ی گروه Lacrimas Profundere به همه طرفداران موسیقی متال که تا به حال چیز زیادی از شما نشنیده اند بدهید.

ج) من همواره آثار گروه Paradise Lost را دوست داشتم. در سال 1993 تصمیم به ایجاد گروهی گرفتم تا ما نیز بتوانیم چنین موزیکی را بسازیم و بنوازیم. پیدا کردن نوازندگان خوب واقعا سخت بود. من و برادرم کریستوفر اولین اعضای گروه بودیم. من هر وقت که بیرون می رفتم از همه می پرسیدم که آیا شما می توانید سازی بنوازید؟! بعد از سه ماه جستجو در شهر خودمان بالاخره Lacrimas Profundere به وجود آمد. در آغاز کار اجاره ی سالنهای تمرین بسیار گران بود و ما مجبور بودیم در مکانهای ارزان تر که فاقد امکاناتی چون آب، وسایل گرمازا و توالت بودند تمرین کنیم. جاهایی که در زمستان بسیار سرد و در تابستان بسیار گرم بودند، وای خدای من انگار همین دیروز بود. ما تمرین ها را جدی تر گرفتیم و در سال 1994 شروع به ضبط آلبوم And The Wings Embraced Us کردیم. این اولین کار ما در سبک Doom/Death Metal بود. بعد از این آلبوم ما قراردادی را با Witchhunt Records که یک کمپانی سوئیسی بود امضا کردیم. در سال 1997 آلبوم La Naissance D'un Reve منتشر شد. بعد از این آلبوم ما توانستیم با کمپانی Napalm Records قرارداد امضا کنیم. در زیر سایه ی این کمپانی آلبومهای Memorandum و Burning: A Wish و Fall, I Will Follow و Ave End را ارائه کردیم.

س) بیاین به سراغ آلبوم Ave End بریم. آلبومی که یک قدم کاملا رو به جلو در موسیقی شما حساب میشه و پیشرفت به وضوح در آن قابل مشاهده است. چقدر وقت صرف ضبط این آلبوم در استودیو کردید؟

ج) ما بلافاصله پس از انتشار آلبوم سال 2002 شروع به نوشتن آهنگهای جدید کردیم. فکر کنم حدود 2 سال ضبط این آلبوم به طول انجامید. ابتدا من ریفها و آهنگها را در خانه نوشتم. سپس آنها را به استودیو آوردم و با همه ی اعضای گروه در مورد آنها صحبت و تبادل نظر کردیم. اگر مورد تایید همه قرار می گرفت که آن را مرتب و کامل می کردیم، اگر نه کلا از آن قسمت صرف نظر می شد. این اولین آلبومی است که ما در استودیو شخصی خودمان ضبط کردیم. بعد از ضبط، ما آهنگهایمان را در میزان های مختلف بررسی کردیم و همه نظرات خودشان را دادند. پس از اتمام کار یک Demo CD در اختیار همه قرار گرفت تا تمام اعضا آنها را چندین و چند بار تمرین کنند. پس از 2 ماه برای ضبط نهایی وارد استودیو شدیم و در نهایت هم عملیات Mastering انجام شد.

Ave End - Cover Front

س) به نظر من آلبوم Ave End روی لبه ی باریکی بین متال و راک با تمایلات Gothic حرکت می کند. می تونم بگم که آلبومی در سبک Gothic Metal/Rock با برخی قسمتهای Hard Rock و ترکیبات آن است. نظر خود شما چیه؟

ج) بله، ما هم همین طور فکر می کنیم. این برای ما بسیار مهم است که بتوانیم موسیقی را بر اساس ریشه های Gothic Rock ایجاد کنیم.

س) بسیاری از طرفداران شما از جمله خود من همه ی دوره های کاری شما را ستایش می کنند، اما برخی از طرفداران قدیمی گروه که سبک Melodic Doom/Death Metal شما را دوست داشتند از آلبوم Ave End ناراضی بودند و حرکت گروه را به سمت Gothic نوعی خیانت به ریشه ی گروه می دونستند. حرکتی که در آلبوم Burning: A Wish با کمی تغییر شروع شد، در Fall, I Will Follow  آشکار شد و در Ave End به طور کامل پیاده سازی شد. در عین حال شما از طرفداران بسیار جدیدی برخوردار شدید که به سبک جدید شما علاقه مند و برای آن احترام قائل هستند اما طرفداران قدیمی شما همچنان خواهان بازگشت شما به کارهای گذشته می باشند. نظر شما چیه؟

ج) به نظر من با انتشار آلبوم Fall, I Will Follow ما برخی از طرفداران قدیمی خود را از دست دادیم. اما بسیاری از طرفداران قدیمی Ave End را دوست دارند. بعد از ضبط Fall, I Will Follow ما گفتیم که بله، این یک تحول کوچک بود پس ما در Ave End یک پله به سوی ریشه های Lacrimas Profundere بازگشتیم و حس غم که بسیار اهمیت داشت دوباره دیده شد. در چندین ماه گذشته ما نامه های بسیار زیادی داشتیم که بیانگر بازگشت مجدد طرفداران قدیمی توسط آلبوم جدید بود. به عبارت دیگر ما با آلبوم جدید خود هم طرفداران جدیدی بدست آوردیم و هم رضایت طرفداران قدیمی خود را دوباره کسب کردیم.

س) Oliver تو Composer اصلی گروه هستی. من میخواهم همین جا از تو به خاطر اینکه اکثر آهنگ های مورد علاقه ی من را درست کرده ای تشکر کنم. آیا در مورد نوشتن آهنگها فکر می کنی؟ یا با اشخاص خاصی گفتگو می کنی؟ چگونه این آهنگها را می سازی؟

ج) خیلی ممنون از لطف شما. نه، من در مورد ساخت موزیک نه فکر می کنم و نه با کسی صحبت می کنم. موسیقی از ته قلب می آید نه از مغز و سر. پس تو نمی تونی درباره ی موزیک صحبت کنی بلکه فقط آن را احساس می کنی.

س) به غیر از موسیقی Lacrimas Profundere صدای گیرا و روحانی مانند کریستوفر و البته شعرهای فوق العاده او از اسلحه های قوی گروه تان به حساب می آید. وقتی که شنونده در فضای موسیقی Lacrimas Profundere قرار می گیرد از خود بی خود میشه و به یک خلصه ی روحی میره.

ج) بله، کریستوفر برای Lacrimas Profundere بسیار مهم است.

 

س) Lacrimas Profundere از ابتدا تا به حال یک سیر صعودی داشته و با احساسات قوی و زیادی که به شنوده هایش القا کرده دارای یک Style خاص شده است. وقتی که به گذشته ی خود تا بحال نگاه می کنید چه احساسی به شما دست می دهد؟

ج) وقتی که من به گذشته ی گروهمان نگاه می کنم می بینم که آلبوم به آلبوم پیشرفت کرده ایم و راهی را به آینده به وجود آوردیه ایم. پس ما هستیم... چطوری بگم؟! بله، من به این پیشینه افتخار می کنم.

Lacrimas Profundere Band

س) فکر می کنید چه گروههایی در سبک Doom/Death Metal شما تاثیر گذار بوده اند؟

ج) البته من خیلی کم در خانه به موزیک گوش می دهم ولی گروههای قدیمی مثل Paradise Lost، Black Sabbath و The Doors چندان بی تاثیر نبوده اند.

س) Gothic Rock برای شما چه معنی ای دارد؟ نظر شما دباره ی Dark Wave/Gothic Rock که روز به روز در آلمان قوی تر می شود چیست؟

ج) برای ما این تنها موسیقی نیست، این یک روش و شیوه ی زندگانی است. ما فکر نمی کنیم که این چشم انداز در آلمان خیلی قوی باشه اما این مهم است که یک فرصت برای ساخت موسیقی و کسب پول از طریق موسیقی خود داشته باشند.

س) در مورد اجراهای Live تان، آیا شما آهنگهای آلبومهای اول یا دوم خود را اجرا می کنید یا فقط از کارهای اخیرتان؟

ج) ما ترکیبی از 4 آلبوم آخرمان را اجرا می کنیم. تنها در یک تور در مکزیک بود که یک آهنگ از آلبوم دوممان را اجرا کردیم.

س) آیا برای آینده ی کاری خود طرحی دارید؟ چه انتظاری باید از Lacrimas Profundere در سالهای آینده داشت؟

ج) ما برای انتشار آلبوم جدیدمان در همین سال هر کاری را انجام می دهیم. تا بحال 8 آهنگ جدید داشتیم و امید می رود که با حداکثر تلاشمان بتوانیم کاری قابل قبول را در سال جاری ارائه کنیم. همچنین در همه ی تورها و فستیوال های پیشنهادی شرکت خواهیم کرد.

س) خب، در پایان می خواهم از تمام آهنگاهای زیبایی که ساختید و و از اینکه افتخار این مصاحبه رو به ما دادید تشکر کنم. اگر مطلبی خاصی مدنظرتان است می شنویم.

ج) خیلی ممنون از این مصاحبه. امیدوارم شاهد حضور شما در تورهایمان باشیم.


امیدوارم که مورد توجه شما همراهان قرار گرفته باشد. نکته ای که در آخر می خواهم به آن اشاره کنم این است که به جملاتی که با رنگ زرد مشخص شده است دقت فرمایید. فکر کنم ارزش اندکی تامل را داشته باشد.

/ 42 نظر / 31 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ارش عقیلی

dorodo dorod bar to ey ham khon man arash hastam az tehran peirove metale 3f3n hastam nazdike haft sale ke metale 3f3n miparastamo ghanonasho egra mikonam ye site makhsose hamin metal sakhtam mitoni sar bezani ye moshkeli dashtam bazdidam kame ye metaler hamishe havaye digar metaleraro dare age mitoni bia tabadole link konim khoshhal misham age biai refigh dorodo dorod bar mahe shabe 14 va saze ahanine fors makel va sange yakhie forti mind BYE

جواد

http://www.metalname.blogfa.com/ http://www.metalname.blogfa.com/ http://www.metalname.blogfa.com/ http://www.metalname.blogfa.com/ http://www.metalname.blogfa.com/ http://www.metalname.blogfa.com/ http://www.metalname.blogfa.com/

حسين

سلام: وبلاگت را دیدم خوب بود اگر وقت کردی یک سرم به من بزن وبلاگم را تازه راه انداختم جدی برای تکمیل اطلاعاتم خیلی سختی کشیدم یک سر بزنی ضرر نداره. www.musicmetal.mihanblog.com

امیر

man nokare har chi metal baze hastam metal shiveye zendegi va afkare manoo taghir dad hamishe mamnoonesham

محسن

سلام. خيلی عاليه...به من هم سر بزن...خوشحال می شم

==--_صارم_--==

به نام پروردگارم اهورامزدا سلام دوست عزیز سال نو (سال کورش بزرگ) مبارک دانلودهات معرکه اس یادش به خیر یه وبلاگی تو پرشین بلاگ بود به همین اسم منتها فارسیش نمی دونم چی شد ازش خبرنداری؟ از اون قدیمی ها بود.عشقش هم متالیکا بود همش اهنگ های متالیکا رو ترجمه می کرد. d.blogfa.com is updated در پناه اهورا metalled up

==--_صارم_--==

من رو به خاطر این حرفی که می زنم ببخش ولی اسلیپک نات و ایوانسنس در حدی نیستند که بتونی اون رو با گروهی مثل اسلیر و پنترا و متالیکا مقایسه کنی

فرزاد

وبت خوبه ولی گروهايی که درباره ی اونها گفتی زياد گروههای خفنی نيستن ببخشيد که اين حرف رو ميزنم :هنوز جوجه متالی

محمد

سلام وبلاگ خوبی دارید به نظر من این سایت هم در زمینه متال و راک خوبه به خصوص انجمن هاش www.parsimetal.com