Ill Nino - Part II

واقعا نمیدونم اول سلام کنم یا اینکه از شما دوستان و همراهانم به خاطر این همه لطفی که به من داشتید تشکر کنم. واقعا من فکر نمی کردم که به این زودی ها این همه Comment داشته باشم و با این همه وبلاگ نویس رفیق بشم. به هر حال باز از همتون که منو همراهی می کنید خیلی خیلی تشکر می کنم. امیدوارم که بتونم جبران کنم. خب حالا دیگه بریم سراغ اصل مطلب:<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

این بار میخوام براتون مفهوم چند تا از آهنگهای Ill Nino رو بنویسم و همین طور یک سری از مسائل مهم درباره ی گروه رو که امیدوارم خوشتون بیاد.

 

Song Meaning:

Revolution Revolucion

 

God Save Us – 01

 

God Save Us

 

 

 

 

 

 

Dave: من فکر میکنم که Cristian اشعار خارق العاده و باحالی می نویسه. اشعار اون خیلی عمیق هستن و معناهای زیادی دارن. اون جوری می نویسه که هر کس از اون برداشت خاصی میکنه اون جوری که دوست داره و طبیعتش میخواد. شما میدونین که گروههای زیادی شعر می نویسن که بسیار بسیار واضح هستند. اون اشعارش رو مبهم می نویسه و میخواد که مردم تفسیر خودشون رو از اشعارش داشته باشن. به نظر من این آهنگ درباره ی استقامت و ایستادگی کردنه. برای اون این احتمالا یک چیز متفاوت بوده. وقتی از مردم درباره ی این آهنگ سوال می کنیم معانی و نظرات مختلفی رو می شنویم.

 

Revolution Revolucion – 02

Dave: ما از تمام موقعیتهای شخصی ای که برامون پیش اومده بود صرفنظر کردیم تا با هم در این گروه باشیم. این آهنگ چیزی برای سیاسی بودن نداره. این آهنگ درباره ی انقلاب درونی ماست. به کسی اجازه نده تو رو در اختیار بگیره. به کسی اجازه نده تو رو به راههای غلط بکشونه و تکونت بده.

 

With You – 13

Cristian: ما در این آهنگ همه ی عناصر موسیقی ای رو که دوست داشتیم به کار بردیم. ما مثل یک گروه Heavy هستیم (منظور سبک Heavy نیست بلکه به سنگین بودن موسیقی اشاره دارد) ولی ما می خوایم که مردم پس از شنیدن این آهنگ بگن که : من فکر نمی کردم که نوع موسیقی اونا (Ill Nino Band) نرم و لطیف و احساسی باشه. اما ما اینجوری هستیم. بسیاری از آهنگهای Latin خیلی لطیف هستند، خیلی احساسی. مردم Latin بسیار رمانتیک و احساسی هستند گرچه اونا عصبانی، دیوانه و عاشق هم هستند. اونا اگر ببینن که از شما خوشتون اومده سریع باهاتون دوست میشن.

 

                   Ill Nino Band

 

Confession

 

Te Amo...I Hate You – 01

این آهنگ نتیجه ی ماهها تور بعد از انتشار آلبوم Revolution Revolucion است. هنگامی که اونا به آمریکا برمی گشتن فهمیده بودن که مردم و رفتارشون برعکس اون چیزی بوده که اونا فکر می کردن و فکرشون درباره ی مردم درست نبوده. Ill Nino از راههای سختی فهمید که مردم اون جوری که اونا فکر می کنن درستکار و راست کردار نیستن. جملاتی که توسط مردم در مقابل اعضای گروه گفته می شد اون چیزی نبود که در پشت سرشون گفته می شد و کاملا با اون مغایرت داشت.

 

(Download Show Here!) (Quick Time)     How Can I Live– 02

این آهنگ درباره ی بزرگ شدن بدون پدر است. پدری که تنها از روی عکسها اون رو می شناسی. Cristian و پدرش هر دو موسیقیدان هستن. اشتباهات یکسانی را مرتکب شدن و شخصیت یکسانی هم دارن. Cristian هرگز پدرش را ملاقات نکرده.

 

Two (Vaya Con Dios)– 03

Cristian: این آهنگ درباره ی دو عضو گروه است که راهشون رو از گروه جدا کردن و از گروه رفتن. این آهنگ وظیفه ی من در قبال جدا شدن اوناست. دو شخصی که من گمان میکردم از دوستان ما باشن ما رو ترک کردن. من فقط میتونم به Marc و Roger بگم که خدا به همراتون باشه.

 

Unframed – 04

Cristian در برزیل بدنیا اومده اما در ونزوئلا بزرگ شده. در سال 1986 به آمریکا بازگشته. اما در Age Teen (قبل از بیست سالگی) فهمید که اون مردی که فکر می کرد پدرش است در واقع پدر خواندش بوده. مادرش این مطلب رو از اون مخفی نگاه داشته بود. پدر واقعی اون هنوز در برزیل زندگی می کنه. تا مدتها مادر Cristian محل زندگی پدرش رو به اون نگفته بود تا اینکه یه روز پدرش به اون زنگ زد. اما Cristian که یک پسر 19 ساله بود به پدرش (کسی که زندگی را به Cristian داده بود) گفت که نمی خواد اون راببینه. تاکنون Cristian فقط از طریق تلفن و E-mail با پدرش در ارتباط است. اما اون آرزو داره که در برزیل به اجرا بپردازه و پدرش را به همراه اعضای گروه Ill Nino ملاقات کنه.

 

(Download Show Here!) (Quick Time)     This Time's For Real – 06

این آهنگ اساسا درباره ی یک نقطه مهم در زندگی تو است. اونجایی که احساس میکنی که برای اولین بار در زندگیت چیزی رو بدست آوردی که برایت بسیار با ارزش است. اما تنها دو دقیقه بعد از خود می پرسی که آیا واقعا این همان چیزی بوده که من اون رو می خواستم؟ این اون چیزی بود که من احتیاج داشتم؟ این چیزیه که متن شعر این رو میگه که بطور زیبایی بیان شده. این آهنگ درباره ی خستگی ناشی از راههای غلطی که در یک ارتباط ایجاد می شه.

 

Numb – 08

Cristian: این آهنگ درباره ی یک زن هرزه (فاحشه) است که زندگی منو بهم ریخت. کسی که من احساس کردم عاشقش شدم. این یک اشتباه بزرگ بود و من در عشق به او شکست خوردم. اون شخصیت این رو نداشت که کسی عاشقش بشه. من تو تله افتادم.

 

Answer And Question:

 

س) چرا Marc و Roger گروه Ill Nino رو ترک کردن؟

ج) Lazaro Pina: اونا گروه رو دو هفته قبل از Record آلبوم Confession ترک کردن. این به ما یک شوک وارد کرد. ما امیدی به بازگشت اونا نداشتیم. من حدس می زنم که دیگه موسیقی برای اونا جذابیتی نداشت، یعنی در کنار ما موسیقی برای اونا جذابیت نداشت.

به هر حال Marc در برخی قسمتهای Record گیتار زد. اون می خواست که در کل Record ها بزنه، اما اون واقعا به ادامه ی کار اهمیتی نمی داد. من فکر میکنم که این جوری بهتر شد. اما اونا بهترین ها رو برای ما آوردن. اولا برای مدتی نگران بودیم اما بعدا مطمئن شدیم که یک Record فوق العاده خواهیم داشت که هیچ چیز نمی تونست اون رو متوقف کنه. همه ی ما سوار کشتی شدیم و برای ضبط آلبوم جدبد به اقیانوس رفتیم (چونکه Studio آنها توی کشتی بود).

 

س) چگونه Cover آلبوم Revolution Revolucion درست شده است؟

ج) Dave: ما همه با هم به کتابخانه ای در New York رفتیم. همه گروه دنبال یه نظریه بودند و اون طرحی درباره ی یک مومیایی بود. مومیایی های آمریکای جنوبی. ما اولش یک دختر رو پیدا کردیم که در سن 8 سالگی مومیایی شده بود. اون با دستانی که دور پاهاش بود، مومیایی شده بود. ما می خواستیم که اون عکس رو برای آلبوممون انتخاب کنیم. حالت اون دختر که انگار یک حصار دور خودش کشیده بود بسیار عالی بود.اون دختر محصور و مومیایی شده بود مثل اینکه گره خورده بود. ولی این کار ما اشتباه بزرگی بود. زیرا مبلغی که باید به عکاس برای رعایت قانون CopyRight می پرداختیم بسیار بسیار گزاف بود. بنابراین ما شخصی رو پیدا کردیم که با گل (Clay) کارهای هنری انجام می داد. عکس روی Cover آلبوم ما با گل درست شده است. ما به اون چیزی رو که می خواستیم گفتیم و اون هم اون رو ساخت.

 

س) نام Ill Nino چگونه برای گروه انتخاب شد؟

ج) Dave: این ایده توسط Billy Melano از گروه S.O.D. به ما داده شد. ما یه زمانی با هم در گروه M.O.D. بودیم. یک روز او به Lazaro زنگ زد و گفت: به Dave بگو که من اخبار زیادی درباره ی El Nino شنیدم که اسم یه نوع طوفانه. این طوفان هر جایی که میره همه چیز رو سر راهش خراب میکنه و سپس اونجا رو ترک میکنه. و اون خودش بعد از Lazaro به من زنگ زد و گفت: تو باید اسم گروهتون رو El Nino بذاری. من که از این اسم خوشم اومده بود گفتم: El Nino؟ چه اسم باحالی! (Billy برای این به Lazaro زنگ زده بود که او هم این اسم رو تایید کنه و به Dave بگه تا اسم گروه حتما همین بشه.) سپس ما تصمیم گرفتیم که اسم گروه رو به Ill Nino عوض کنیم تا شبیه بسیاری از چیزهایی که اسم آنها El Nino بود نشه. مثلا یک گروه توی انگلیس بودن که اسمشون El Nino بود وسایتشون هم www.Elnino.com بود. همچنین اسم یه رستورانی هم El Nino بود. همه چیز El Nino بود و ما نمی خواستیم که یک اسم تکراری انتخاب کنیم. ما نیاز داشتیم که از اونا فاصله بگیریم تا یک اسم Original برای خودمون داشته باشیم. پس ما برای قسمت اول آن Ill رو انتخاب کردیم که دو تا معنی داره. Ill به معنی دیوانه است، همچنین Ill در سالهای قبل نوعی Term در موسیقی Hip-Hop بوده است.

 

آهنگهایی از Ill Nino

/ 36 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Count De Efrit

سلام دوست گرامی.آپديت بسيار مفيدی بود هر چند که من از اين باند شناختی ندارم و کاری ازشون گوش نکردم.راستی لينک شما به بلاگم اضافه شد.اميدوارم راضی باشيد.با تشکر.Live With Satan

DizzyRocker

سلام..راستش بايد بگم زياد چيز عجيبی نيست هر کی کارش خوب باشه و مطلب درست حسابی بنويسه وبلاگش پر خواننده ميشه (بر عکس من)..راجع به ايل نينو هم حقيقتش اولين باريه که اسمشونو ميشنوم ولی حتما وقتی برای هر کدوم از اهنگ ها اين همه وقت صرف کردن بايد چيزه جالبی باشه و شنيدنی..به هر حال اميدوارم موفق باشی ..يا حق بر دود

Hamed

salam foad jan , baba terekoondi dige .khoshhalam ke hamintor por kar mibinamet. dar zemn manam up kardam khoshhal misham sar bezani

amir

سلام! راستی لوگو رو هم ميزارم ! تو وبلاگم ٬ منظورم لينکته!Whoopee!

ali

سلام.باز هم مثل هميشه کامل بود.اما خوب به يک گروه ديگه بپردازی بهتره.از نظر لطف شما هم ممنون.قربونت

Lord Of Darkness

درود... مسلب جامع و کاملی بود ... هرچند من دنبال کارای اين گروه نيستم و از اين گروه زياد خوشم نمياد ولی خوب هر کسی يه نظری داره ديگه ... موفق و پيروز باشيد ... بدرود.

aidin

salam foad jaan...khoobi agha?...khaste nabashi webloget kheyli bahal bood....man chand ta soal daram azat mikhastam bebinam age toye yahoo messenger id dari idito add konam va soalamo beporsam....mamnoon...lotf kardi be weblogam sar zadi...movafagh bashi...khodafez

HOOM@N

درباره ۲ تا ساند تراکی که نوشتی هر دو تا فيلمارو ديدم اون قسمتی که زامبيا ميريزن پس کاره ايناس جالبه..اپ ميکنم وقت بشه

نزهت

سلام دوست عزيز عالی،فوق العاده و کامل بود.موفق باشی.خوشحال ميشم بمن سر بزنی